Den bezpečnosti

12.04.2018

V pátek 13.4. pojedou žáci 1. a 2. třídy do Opavy na Den bezpečnosti, který pořádá HZS Moravskoslezského kraje.

Děti si vyzkouší různé situace, kde může dojít ke vzniku požáru a jak si poradt. A to nejen při požáru, ale v jakékoli mimořádné situaci.
Budou se moci podívat, jak probíhá záchrana osob z výšky, vyprošťování osob z havarovaného vozidla a nedílnou součástí všeho je ukázka první pomoci.

Děti pojedou do Opavy linkou TQM v 8,23 hodin a návrat je ve 12,27 hodin, poté následuje oběd ve škole a odpolední družina.

S sebou si vezměte baťůžek se svačinou a pitím, drobné kapesné a vzhledem  tomu, že program bude probíhat venku - pro světlé typy doporučujeme vzít i opalovací krém a pokrývku hlavy.

Ze zkušenosti žáků 3. až 5. třídy, kteří se akce zúčastnili na podzim, víme, že celá akce pro ně byla zajímavá, zábavná i poučná.