Návštěva Slezské nemocnice

03.05.2018

V pátek 4.5.2018 se žáci 3. až 5. třídy zúčastní akce ve Slezské nemocnici v Opavě pořádané u příležitosti Světového dne hygieny rukou.

V rámci prevence nemocí se žáci dozvědí, jak snížit rizika vzniku a šíření infekcí při běžné hygieně, jak zajistit správnou rekonvalescenční dobu po nemocech po užívání antibiotik.

Budou pro nás připraveny stánky s testovací dezinfekcí a speciální lampy, kde pod UV světlem budeme mít možnost projít kontrolou, zda jsme postupovali správně. Budeme mít možnost si prohlédnout prostory Dětského oddělení i unikátní expozici Muzea ošetřovatelství.

Žáci přijdou do školy v běžném čase, první hodina bude zkrácena a odjezd autobusu linkou TQM bude v 8,20 hod. Návrat bude ve 12,27 hod a poté půjdou žáci společně na oběd. Provoz družiny je beze změn.

S sebou si vezměte baťůžek s pláštěnkou, svačinou, pitím a drobným kapesným