Zadání práce 3. a 4. třída

06.04.2020

Všem přejeme krásné předvelikonoční pondělí.

Už to venku vypadá jarně:-) a o to víc nás to láká ven. Asi už potřebujeme sluníčko:-) Jen si musíme dát trošku pozor, abychom si v sobě nechali ten řád udělat něco pro sebe, aby hlava nezapomněla a nezahálela.

Ten, kdo chodí do kostelíka ví, že tomutu týdne se také říká Svatý týden a určitě ví i proč. Kdo do kostelíka nechodí, může zavolat babičce nebo dědovi (a potěšili je), zeptat se a popovídat si s nimi.

Kdybychom byli ve škole ( škoda, že nejsme:-( měli bychom dokonce kratší týden - učili bychom se jen pondělí, úterý a středu.

Proto i úkoly budou na 14 dní - tedy do 20.4. do 10,00 hodin.

Do každého dne vám přejeme pohodu, sílu k práci, radost z toho, že máte kolem sebe rodinu a statečnost k plnění úkolů.

Nezapomeňte na ty, kteří vám pomáhají s úkoly. Chce to nějaké pořádné pusy a taky pomoc při práci doma, v dílně nebo na zahradě:-)

A jdeme na to:

Český jazyk 3. ročník

Mluvnice - U str. 30 do školního sešitu opsat žlutý rámeček "Podstatná jména"
cv. 3/30 opsat vtip a u podstatných jmen určit rod, číslo, a pád (5 slov)
Ps str. 31/cv. 1 jen doplnit i, í, y, ý
             / cv. 2,3,4 celé

Čítanka str. 87 Velikonoce v Bullerbynu + PS str. 24,25 - odpovědi na otázky
str. 90 - Velikonoční říkadla + PS Hody, hody, doprovody, ...

Přečíst (dočíst) 1. kapitolu ze společné četby Paní Láryfáry. Otázky přidám během týdne.

Prvouka- 3. ročník

Moji šikovní třeťáčci, našla jsem vám pár programů, na které se můžete podívat na počítači. Jsou tam zajímavé věci. o kterých si povídáme v prvouce. I ve škole Vám pouštím zajímavosti na naší tabuli, tak se na to podívejte doma. Něco si z toho určitě budete pamatovat, protože jste šikovní))).

Na počítači zadejte ČT, na liště vyberte EDU a tam v předmětech prvouka. Dostanete se na krátké videa - rozmanitost přírody. Mrkněte na videa: JRANÍ PŘÍRODA, HOUBY, VZÁCNÉ A CHRÁNĚNÉ ROSTLINY LETNÍCH LUK, JARNÍ ROSTLINY.
Jsou to věci o kterých jsme si už povídali ve škole i v družině, tak si to zopakujete.

Pro 3. - pro zábavu

Protože všichni máme rádi zvířata a rádi jezdíme do Zoo, kde se teď bohužel nedostaneme osobně, tak se tam spolu podíváme aspoň takto. Je to zase v ČT -v  archvivu pořadů napište. ZE ZOO DO ZOO, nejděte si díl o ostravské ZOO/ tu všichni znáte/, podívejte se na to a napište odpovědi na otázky.
1. Kolik váží špičák/ zub/ hrocha a jak je velký
2. Z čeho dostala dort malá slonice Rashmi ke svým prvním narozeninám
3.Co znamená jméno Rashmi
 Napište si odpověď na papír a až se sejdeme ve škole, povíme si o tom více.

Matematika - 3. ročník

Zaokrouhlování - ještě si procvičte z PL, aby vám to šlo lehce a snadno

M 3 PL str. 30 Zaokrouhlování

M 3 PL str. 86 Zaokrouhlování

Když si procvičíte, vezměte si 3. díl naší učebnice i pracovního sešitu:-)

U str. 3/ cv. 1 ústně; cv. 3,4,5,6,7 a sloupeček... do sešitu + PS str. 1/ celá  ( kdo je šikula a má chuť na Ferdovu hádanku, tak do toho:-)

U str. 4/ cv. 1 ústně; cv. 3,4,5,6 a sloupeček do sešitu +PS str. 4/ celá strana

Český jazyk - 4. ročník

Spousta z Vás měla chyby v PS na str. 14, 15, posílám sken správného řešení - opravte si barevnou průpiskou, aby na vás chyby vykukovaly a správně řešení si opravte do sešitu.

Čj str. 14 oprava

Čj str. 15 oprava

Další zadání je z mluvnice U str. 27/cv. 11 - časování sloves být, nebýt do školního sešitu
U str. 27/cv. 13 do školního sešitu + PS str. 16/cv. 3

Čítanka str. 127 - Jiří Žáček - Velikonoce
Do sešitu čtení opsat: nadpis, autor a úryvek " jsou to .... je dnem pomlázky"
Velikonoce - P. Volf - opsat do sešitu čtení a podtrhnout rýmy

Vlastivěda

Na počítači zadejte ČT, na liště vyberte EDU a tam pddíl přírodověda avlastivěda. Dostanete se na krátké videa. Podívejte se na videa: VODA V KRAJINĚ  - FUNKCE PŘEHRADY, JEZERO A RYBNÍK: V ČEM JE ROZDÍL.

Je tam spousta věcí i z učiva 1.pololetí, tak když nebudete mít co dělat, vyberte si co Vás zajímá.

Pro 4.r.- pro zábavu

1. Kolik váží špičák/ zub/ hrocha a jak je velký
2. Z čeho dostala dort malá slonice Rashmi ke svým prvním narozeninám
3.Co znamená jméno Rashmi
 Napište si odpověď na papír a až se sejdeme ve škole, povíme si o tom více.

Matematika - 4. ročník

Pokud potřebujete si ještě poslechnout vysvětlení dělení se zbytkem, udělejte si čas a podívejte se na videa:

K procvičení nezapomeňte použít volnou licenci nové školy ( posílala jsem v březnu - v aktualitách v textech o dalších zdrojích)

M 4 PL str. 17 Dělení

M 4 PL str. 27 Dělení - slovní úlohy