Doplňkové materiály pro žáky

13.10.2020

V tomto odkazu vám pro ulehčení nabízíme další možnosti pro práci s dětmi během distanční výuky.

1/  Vzhledem k nastalé situaci nám nakladatelství Nová škola poskytla interaktivní učebnice s certifikáty pro 1. stupeň k domácímu použití s platností do 30.9.2021 zdarma.

Licenční certifikáty jsou volně k dispozici na stránkách vydavatelství www.NovaSkolaDUHA.cz/certifikaty

Nakladatelství začali také vytvářet interaktivní pracovní sešity, kde je umožněn vstup z klávesnice a uložení výsledku do souboru jako obrázek. Žáci tak mohou vyplnit cvičení v počítači a jako obrázek zaslat paní učitelce. K dispozici jsou interaktivní pracovní sešity Český jazyk 2 a Český jazyk 3. Postupně pak budou přibývat další.

Využijte tuto možnost nejen k nahlédnutí, ale i k procvičení učiva.

2/ Během výuky českého jazyka, matematiky a anglického jazyka ve výuce 3. až 5. třídy pracujeme s výukovými programy Didakta
I zde máme možnost využít zpřístupnění programů pro žáky po dobu distanční výuky, které má naše škola zakoupeny.
Pro přístup k výukovým programům si žáci na notebook, tablet či stolní počítač musí nainstalovat aplikaci Didakta CZ projektor z tohoto linku:

více informací zde: http://www.silcom-multimedia.cz/podpora/?didakta=0#didakta-id0

P
o spuštění projektoru je nutné stisknout tlačítko " Zadat PIN" v levém horním rohu knihovny a zadat daný pin pro naši školu. Žáci 3. - 5. třídy mají pin zapsán v úkolníčku. Vzhledem k tomu, že výukové programy lze použít i pro 2. třídu - prosím kontaktujte mě mailem, telefonicky či whatsupem po získání pinu i pro 2. třídu.

3/Další možností je využití webu České televize - ČT edu, který nabízí několk tisíc vybraných krátkých vzdělávacích videí pro první stupeň pro několik vyučovacích předmětů.
Během distatnční výuky bude kladen důraz na hlavní předměty, ale pro zpestření můžete využít i nabízené zajímavé materiály i k provouce, přírodovědě či vlastivědě.

K práci s dětmi volte spíše kratší časové úseky (20 až 30 minut - dle věku žáka) a prokládejte písemné úkkoly nejen malou svačinkou a pitím, ale i těmito materiály.