Zájmové kroužky

Angličtina pro předškoláky

Jedná se o mimospánkovou aktivitu, do které jsou zařazeny děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání.

Charakteristika a cíl činnosti:

Cílem je pozitivně motivovat žáky k učení se anglickému jazyku, seznámení dětí se základní slovní zásobou a jednoduchými slovními spojeními, která mohou již v tomto věku aplikovat v praktickém životě, vést je k samostatnému a sebejistému používání angličtiny při dorozumívání se v praxi, pěstovat v nich základy pro sebekontrolu a sebehodnocení.

Žáci si osvojují receptivní, produktivní a interaktivní řečové dovednosti:

• Používá foneticky správnou výslovnost
  • Rozumí jednoduchým pokynům a větám
  • Chápe obsah a smysl jednoduché a pomalé konverzace dvou osob

Témata:

• Seznámení a představení se, pozdravy
  • Barvy, čísla a počítání do 10-ti
  • Já a moje rodina
  • Já a moje tělo
  • Zvířátka domácí a v Zoo
  • Jídlo, ovoce a zelenina

K výuce jsou použity také nahrávky rodilých mluvčích.

Kroužek vede vedoucí paní učitelka Alena Carbolová.

Hudební hrátky

Jedná se o mimospánkovou aktivitu, do které jsou zařazeny přihlášené děti ve věku 5-7 let.

Charakteristika a cíl činnosti:

Cílem kroužku je rozvoj estetického cítění a hudebních schopností dítěte (rytmika, zpěv, pohyb). V našem pojetí je hra na flétnu součástí systému rozvoje hudebních dovedností, nejedná se o nástrojovou výuku v pravém slova smyslu. Orientujeme se spíše na prožitek a vztah k hudbě než na výkon. Flétna je chápána spíše jako hudební (terapeutická) pomůcka.

Děti získají určité technické návyky, na něž budou moci v budoucnu navázat (dech, prstová technika, artikulace). To vše pomocí her.

V neposlední řadě je také cílem příznivé ovlivňování dýchacího systému pomocí pravidelného provádění dechových cvičení.

Oblasti rozvoje:

• Dechová cvičení
  • Tónová cvičení
  • Zvukové hry
  • Flétnová artikulace
  • Logopedická cvičení (oromotorika)
  • Základní pěvecká průprava
  • Rytmika (tleskání, hra na tělo, hra na orffovy nástroje)
  • Prstová gymnastika a hry
  • Správné držení nástrojů (flétny a orffových nástrojů)
  • Tance a hudebně pohybové hry

Co děti potřebují?

• Jakoukoliv zobcovou flétnu (sopránová plastová i dřevěná, popřípadě pětidírková)
  • Rychlovazač
  • 10ks průhledných složek do rychlovazače

Kroužek vede paní učitelka Bc. Lucie Víchová

Kroužek šikovných ručiček

Jedná se o mimospánkovou aktivitu, do které jsou zařazeny přihlášené děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání.

Charakteristika a cíl činnosti:

Tento kroužek je vhodný pro děti, které rády modelují, malují nebo cokoli kreativně tvoří.

Kroužek šikovných ručiček rozvíjí u dětí:

• fantazii,
  • manuální zručnost,
  • estetické cítění,
  • kreativitu,
  • nápaditost.

Děti se zde budou učit pracovat s rozmanitými materiály od papíru po přírodniny. Mohou se těšit na kreslení či vyrábění věcí k různým příležitostem a vytváření sezónních dekorací. Z každé hodiny si dítě odnese výtvor, kterým může potěšit sebe i své blízké.

Kroužek vede paní učitelka Ing. Ilona Böhmová.